Web sitemiz yenilenmiştir. everestmedicalservice.com

Uluslararası Cenaze Hizmetleri

  • Anasayfa
  • Uluslararası Cenaze Hizmetleri

Ölüm, beklenmedik bir anda başımıza gelebilecek en trajik duygulardan biridir. Kişi hayatının en zor durumuyla karşı karşıya kalacağı için, ölüm anında yaşanan duygular diğer tüm duyguları emer. Özellikle ücra ülkelerde ve diğer şehirlerde yaşayanların ya da seyahat edenlerin yaşadığı duygusal travma çok yıkıcıdır.

Herkes ölen akrabasının doğru şekilde gömülmesini ve bir zamanlar yaşadığı yere nakledilmesini ister. Bu transfer süreci, özellikle daha önce yurt dışında bir akrabasının ölümünü yaşamamış kişiler için çok zor olabilir. Vefat eden kişiyi en doğru şekilde, yani hava kargo veya kara yolu ile evine veya ülkesine geri götürmek çok zor olabilir ve özellikle bu süreci daha önce yaşamamış olanlar için çok yorucu olabilir.

Bir akrabanız farklı bir şehir veya ülkede vefat ettiyse, tam olarak ne yapılacağını bilmemek normaldir. Yurt içi prosedürler konuşulan dili bildiğiniz için daha kolay ilerleyebilse de ölen akrabanız farklı bir ülkenin vatandaşı ise veya yurt dışında ölürse, süreç çok detaylı bir dizi prosedürü benimser.

Bu nedenle uluslararası cenaze hizmetleri veren danışmanlık firmaları yeminli tercümanlık hizmetleri, yasal ve elçilik belgeleri, cenaze taşıma hizmeti, konsolosluk işlemlerinde destek gibi hizmetler sunar. Ülkemize yabancı uyruklu veya turist olarak giriş yapan yabancı uyruklular için cenazeyi ülkelerine nakledilirken alacak kişinin beyan edilmesi önemlidir. Türkiye’ye gelerek cenazeyi teslim alarak tüm süreci hızlandırabilir veya cenazeyi ülkenizdeki havalimanından teslim alarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu süreçte önemli olan nokta, sizden istenen belgelerin tam anlamıyla oluşturularak sürecin tamamlanmasıdır. Türkiye’deki prosedür, yakınınız hangi şehirde ölürse ölsün, o noktadan alınıp İstanbul’a getirilir. Vereceğiniz bilgiler doğrultusunda konsolosluk ile yazışmaları ve yasal işlemleri yürütülür. Ardından cenaze uçağa aktarılır ve gideceğiniz yere teslim edilir. Bundan sonra bedeni alıp istediğiniz yere teslim etmek tamamen size bağlıdır.

Yapmanız gereken, bedeni alacağınız kendi ülkenizden evrak işlerini tamamlamaktır. Bu belgeleri teslim ettiğinizde yakınınızın cenazesini ait olduğu dine göre hazırlanıp tabutun içine yerleştirilir. Ayrıca vücudun çürümesini önlemek için gerekli işlemler de bu firmalar tarafından yapılmakta ve işlem bitene kadar korunmasını sağlamaktadır. Yurt içi cenazenizin naklinde hava yolu veya karayolu ulaşımını kullanabilirsiniz. Soğuk hava deposu araçları ile Türkiye’nin her noktasına transfer hizmeti verilir. Beyan edeceğiniz her noktada bedenin sağlam ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Çağrı/Yardım