Web sitemiz yenilenmiştir. everestmedicalservice.com

Turist Sağlık Hizmetleri

Seyahat sırasında hastalanabilir veya yaralanabilir ve sağlık bakımına ihtiyacınız olabilir. Pek çok uluslararası yolcu, yurtdışındaki seyahatleri sırasında tedavi edilmesi gereken hastalıklar veya yaralanmalar için sağlık sigortalarının olmadığını öğrenince şaşırabilir. Bu nedenle seyahatten önce, seyahat ederken nasıl sağlık bakımı alınacağına dair bir plan yapılmalıdır. Bu plan özellikle yaşlılar, hamile kadınlar, altta yatan tıbbi sorunları olan kişiler ve 6 aydan uzun süre seyahat edecek kişiler için oldukça önemlidir.

Seyahate çıkmadan önce nasıl sağlık hizmeti alacağınızı öğrenin. Tüm sağlık sigortası planları uluslararası seyahatleri kapsamaz. Seyahat sağlık sigortasına veya tahliye sigortasına ihtiyacınız olup olmadığını düşünün.

Yurtdışına seyahat ederken sağlık sigortası olmayanlar için, sadece yurtdışındayken sağlık bakım ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda tedavi için ülkenize dönmeniz gerektiğinde tıbbi tahliye masraflarını da karşılayan seyahat sigortası satın almak mümkündür. Uluslararası seyahat konusunda uzmanlaşmış birçok seyahat acentesi size seyahat sigortası programları hakkında bilgi verebilir. Üstelik tüm bunları nasıl sağlayacağınızı bilmiyorsanız size her konuda yardımcı olacak rehberlik hizmetleri sunan medikal asistan kuruluşları da mevcuttur.

Seyahatiniz sırasında ihtiyacınız olması ihtimaline karşı, elçiliğin veya konsolosluğun iletişim bilgilerini varış noktanızda bulundurun. Acil bir durumda kiminle iletişime geçeceğinize dair pasaportunuzdaki bilgilerin doğru ve güncel olduğundan emin olun.

Kronik bir durum için tedavi görüyorsanız, teşhisinizi ve mevcut ilaçlarınızı listeleyen (marka isimleri ülkeye göre değiştiğinden ilaçlar ve dozajın jenerik isimleri dahil) doktorunuzdan bir mektup getirin.

Kan grubunuzu, sahip olduğunuz kronik hastalıkları, aldığınız ilaçları ve alerjilerinizi tanımlayan bir kart hazırlayın. Mümkünse, bu bilgileri varış noktanızın yerel dilinde hazır bulundurun.

Tıbbi bakım ve diğer sağlık hizmetlerini kullanmak için başka bir ülkeye seyahat etmek hem de turistik bir gezi yapmak istiyorsanız Türkiye, günümüzde medikal turizm için en popüler 17 ülkeden biridir. Uygun fiyatlı bir sağlık sisteminin olması, çok fazla sayıda hastanenin mevcut olması, steril hastane ortamı sunması ve kaliteli alanında uzman doktorları nedeniyle tercih edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Çağrı/Yardım