Web sitemiz yenilenmiştir. everestmedicalservice.com

MEDIVAC: Kara / Deniz / Hava Ambulansları

  • Anasayfa
  • MEDIVAC: Kara / Deniz / Hava Ambulansları

Tüm ambulans hizmetlerinin birincil rolü acil hastane öncesi tıbbi bakımdır, ancak genellikle sağlık sektörü adına hem acil müdahale hem de hasta transferi sağlarlar. Sağlık hizmetlerine özellikle mesai saatleri dışında kolay erişim sağlarlar ve gelişmiş iletişim altyapısı aracılığıyla telefon triyajına ve telefonla sağlık hizmetlerine önemli ölçüde katkıda bulunurlar.

Ambulans hizmeti ideal olarak sağlık hizmetinin sürekliliğinde ilk sıranın bir parçası olacak şekilde yerleştirilmiştir. Sadece hastane öncesi klinik bakımdan ziyade hastane dışı, klinik bakım hizmetine doğru gelişebilirse, sağlık sisteminin işlevselliğine önemli ölçüde katkıda bulunabilir.

Ambulans hizmetleri, tıbbi ve travma ile ilgili acil durumlara 24/7 yanıt veren birincil sağlayıcılardır. Disiplinli ve organize bir sistem sağlarlar, uygun niteliklere sahip sağlık bakım çalışanlarının genellikle potansiyel veya doğrulanmış tıbbi acil durumlara zamanında yanıt vermesini sağlarlar. Tıbbi kurtarma ekipleri büyük travma merkezleri tarafından sağlansa da ekibin ve kurtarma helikopterinin koordinasyonu ambulans iletişim merkezi tarafından sağlanır ve çoğu durumda yoğun bakım sağlık görevlileri ile mürettebat bulunur.

Tıbbi yardım sağlamanın alternatif yöntemleri burada devreye giriyor. Küresel olarak, insanların geleneksel ambulansları terk etmek ve hava ambulansları veya ambulans botlarından yardım almak zorunda kaldıkları birkaç örnek olmuştur. Önemli su kütlelerine sahip alanlar için, bu gibi durumlarda en verimli seçenek ambulans botlarıdır.

Deniz ambulansları, uzak ve bir su kütlesi ile çevrili bölgelere acil tıbbi yardım ve hizmet sağlayan teknelerdir. Bu ambulans tekneleri, geleneksel ambulanslara çok benziyor ve vantilatörler, ameliyat ekipmanları, sağlık görevlileri ekibi ve mağdurlara yardım sağlamak için gerekli diğer ekipmanlar dahil olmak üzere gerekli tüm araçlarla donatılmıştır. Acil durumlarda, bazı cankurtaran gemileri veya cankurtaran botları da kazazedeleri veya yaralıları taşımak için ambulans olarak kullanılabilir.

Acil müdahale ya da hasta nakli için kullanılan bir diğer ambulans türü de hava ambulanslarıdır. Adından da anlaşılacağı gibi bir hava ambulansı, hasta veya yaralı hastaları bir yerden diğerine taşımak için helikopterleri veya sabit kanatlı uçakları kullanan bir ambulans hizmetidir. Hava ambulansı hizmetleri, bir kaza veya felaket olay yerinden acil tahliye hizmetlerini, hastalar için bir yerden veya bir ülkeden diğerine rutin nakliyeleri ve kritik bakımın düşük bir tıbbi bakım düzeyinden daha yüksek seviyeye taşınmasını içerir. Hava ambulans hizmetleri sağlık uzmanları, pilotlar ve uçak teknisyenlerini istihdam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Çağrı/Yardım