Web sitemiz yenilenmiştir. everestmedicalservice.com

Kargolinler, Tankerler ve Gemi Acenteleri

  • Anasayfa
  • Kargolinler, Tankerler ve Gemi Acenteleri

Kargolin, tanker ve gemi acenteleri, bir liner nakliye şirketi adına, gönderi ve kargoların müşterilerinin genel menfaatlerinden, dünya çapında veya yerel olarak limanlarda faaliyet gösterir.

Bir gemi acentesinin ana hizmet alanları şunlardır: Müşteri hizmetleri, müşteri ilişkileri yönetimi, satış ve pazarlama, yazılım ve basılı dokümantasyon, finansal raporlama, liman operasyonları, konteynırlar veya rulo römorklar için ekipman kontrolü ve onarımı, taleplerin ele alınması.

Gemi taşımacılığı ticareti, rıhtım kenarındaki faaliyetleri denetlemekten daha fazlasını kapsar. Sevk edilecek malların üreticileri ile malları taşıyacak nakliye hatları arasında sürdürülmesi gereken bir bağlantı vardır. Yolcu hizmetindeki her gönderi, büyük bir konteyner gemisinde olduğu gibi doğru evraklara sahip olmalıdır.

Bir kargolin acentesi, tüm bu evrak işlerini veya bu günlerde karmaşık elektronik prosedürleri tamamlar, malların mülkiyetini belirler, tam tanımlarını ve ağırlıklarını kaydeder, varış yerlerinin doğru bir detayını yapar ve tüm yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlar. Tüm bu bilgilerin, mallar gemiye ulaşmadan önce boşaltma limanı tarafından alınması gerekir. Malların taşınması için ödeme tahsilatı da gemi acentesi tarafından organize edilecektir.

Kargolin gemi acenteleri, nakliye hattının kendisi tarafından kullanılabilir, ancak liner acentesi sunan birçok bağımsız dış kaynaklı şirket vardır. Liman acentelerinin aksine, gemi acenteleri normalde limanlara dayanmaz, çünkü bir liman, gemi hattı ticareti için birçok kanaldan sadece bir tanesidir. Üreticiden karayolu veya demiryoluyla gemiye, son kullanıcıya kadar entegre bir ağ ile yolcu taşımacılığı acenteleri kolayca limanlardan uzak tutulabilir.

Liner gemiler, bir yolculuğu çok verimli kılan, çok sayıda depo değerinde mal taşıma kapasitesine sahiptir. Ortalama bir yılda büyük bir konteyner gemisine oranla daha hızlıdır.

Gemi acenteleri tanker hizmetleri de sağlarlar. Büyük miktarlarda sıvılaştırılmış yük tedarikini kolaylaştıran gemiler, tanker gemileri olarak adlandırılır. Bu tür sıvılaştırılmış yük, hem su altı rezervuarlarından çıkarılan kaya yağını hem de alkollü içecekler, hidrojen bazlı organik bileşikler, kimyasallar ve hatta meyve suları gibi diğer tüm sıvı yük türlerini içerebilir. Ayrıca sıvılaştırılmış gaz halindeki maddeler taşırlar.

Bu tankerler modern teknolojilerle donatılmıştır ve birçok farklı boyut ve kapasitede mevcuttur. Bu boyut farklılığı, küçük kendinden tahrikli mavnalardan ultra büyük ham petrol gemilerine kadar değişmektedir. Dünyadaki toplam ticari gemilerin yaklaşık %30’u tankerlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Çağrı/Yardım